Wypożyczenie auta za granicą: z pośrednikiem, czy bez pośrednika?

Warto przeczytać poniższe porady, jeśli chcemy wypożyczyć samochód podczas naszych zagranicznych wakacji. Po pierwsze, koniecznie trzeba zdecydować na początku, czy będziemy korzystali z pośrednika, czy też szukamy wypożyczalni samochodów na własną rękę.


Wybór auta z wypożyczalni

Każda wypożyczalnia samochodów dysponuje różnorodną flotą. Wszystko po to, aby zaspokoić potrzeby najróżniejszych gości. Polacy najczęściej korzystają z wypożyczalni, jeśli chcą mieć piękne auto na ślub. Wówczas wypożycza się limuzyny, aczkolwiek jest to już coraz rzadziej spotykane. Najczęściej tania wypożyczalnia samochodów wypożycza na śluby auta, które należą do najwyższej klasy, ale jednak nie są limuzynami.


Ubezpieczenie samochodu

Każda osoba wypożyczająca samochód spisuje z wypożyczalnią umowę, wedle której zobowiązuje się do należytego dbania o stan auta. Jeśli auto, które wypożyczyliśmy z wypożyczalni uległo wypadkowi, wówczas to my jako osoby wypożyczające ponosimy za nie odpowiedzialność. Na miejscy wypadku należy wezwać policję, która udokumentuje przebieg zdarzenia, co będzie dla nas bardzo pomocne w późniejszym czasie, […]


Wypożyczamy auto z wypożyczalni…

Udając się do wypożyczalni, dostaniemy katalog samochodów, wśród których możemy wybierać. Przed otrzymaniem katalogu trzeba koniecznie określić pracownikowi wypożyczalni w jakim pułapie cenowym chcemy się zmieścić oraz jakie parametry samochodów nas interesują. Chodzi tutaj o uzyskanie informacji, czy na przykład w samochodzie ma być klimatyzacja oraz jak wielkie ma być auto. Wówczas dostaniemy katalog samochodów […]


Na co uważać przy wypożyczaniu samochodu z wypożyczalni

Przed wypożyczeniem samochodu z wypożyczalni należy dokładnie przeczytać regulamin konkretnej wypożyczalni. Należy także zapoznać się z zasadami: jaka jest polityka związana z paliwem, w jaki sposób rozliczane są drobne zniszczenia, w jaki sposób naliczana jest kaucja.