Na co uważać przy wypożyczaniu samochodu z wypożyczalni


Przed wypożyczeniem samochodu z wypożyczalni należy dokładnie przeczytać regulamin konkretnej wypożyczalni. Należy także zapoznać się z zasadami: jaka jest polityka związana z paliwem, w jaki sposób rozliczane są drobne zniszczenia, w jaki sposób naliczana jest kaucja.

Może się zdarzyć, że tania wypożyczalnia samochodów Poznań zablokuje nam na karcie kredytowej sumę, która będzie równa należności, którą musimy zapłacić za wypożyczenie samochodu. Jest to częsta praktyka w zagranicznych wypożyczalniach, ale w ostatnich czasach również polskie punkty rent a car Poznań zaczęły stosować taki wybieg zabezpieczający się przed nieuczciwymi klientami. Blokowanie kaucji za samochód stosuje zwłaszcza taka wypożyczalnia samochodów Poznań, w której można wypożyczyć sobie luksusowe auto.

Należy także sprawdzić jak wypożyczalnia samochodów Poznań traktuje kwestię przygotowania naszego auta do jazdy. Niektóre wypożyczalnie naliczają dość wysokie jednorazowe stałe opłaty za posprzątanie samochodu. Jeśli zrobimy to samodzielnie, unikniemy tych kosztów. Wszystko to znajduje się w umowie z wypożyczalnią samochodów.