Ubezpieczenie samochodu


Każda osoba wypożyczająca samochód spisuje z wypożyczalnią umowę, wedle której zobowiązuje się do należytego dbania o stan auta. Jeśli auto, które wypożyczyliśmy z wypożyczalni uległo wypadkowi, wówczas to my jako osoby wypożyczające ponosimy za nie odpowiedzialność. Na miejscy wypadku należy wezwać policję, która udokumentuje przebieg zdarzenia, co będzie dla nas bardzo pomocne w późniejszym czasie, kiedy konieczne będzie ponoszenie kosztów.

Każda tania wypożyczalnia samochodów Poznań daje możliwość klientom wykupienie ubezpieczenia, które ochrania przed skutkami wypadków spowodowanych przez klienta. Jednakże takie ubezpieczenie nie ma zastosowania, gdy samochód z wypożyczalni zostanie nam ukradziony – w takiej sytuacji musimy przygotowywać się ogromne koszty naliczane przez punkt rent a car Poznań.

Ubezpieczenie, jakie proponuje zwykle wypożyczalnia samochodów Poznań obejmuje takie ryzyka jak zniszczenie samochodu podczas wypadku samochodowego naszej winy, ale tylko do pewnego poziomu. Jeśli zniszczymy samochód do takiego stopnia, że będzie się już tylko nadawał na złom, wówczas również poniesiemy dość wysokie koszty, pomimo posiadania ubezpieczenia.