Wybieramy oświetlenie łazienki


Lampy łazienkowe mogą być nie tylko funkcjonalnym elementem wyposażenia wnętrz. To jeden z tych niezbędnych elementów użytkowych, które mogą jednocześnie pełnić funkcję dekoracyjną. Warto o tym pamiętać, wybierając np. kinkiety do łazienki.

Jakie lampy łazienkowe wybrać?

Na dobór oświetlenia w łazience ma wpływ wielkość pomieszczenia. Bardzo ważne jest odpowiednie oświetlenie okolicy lustra, abyśmy mogli dobrze się sobie przyjrzeć. Dobrym rozwiązaniem będą zatem lampy nad lustro, które zapewnią odpowiednie źródło światła. Dzięki dobremu oświetleniu łatwiej będzie wykonywać przy lustrze wszelkie czynności.

Dekoracyjne kinkiety

Wiszące lampy łazienkowe mogą stanowić także element ozdobny, ale to kinkiety przykują uwagę jako forma dekoracji. Proste, minimalistyczne formy, czy ekstrawaganckie, zdobione kryształkami albo w niespotykanej formie – to, jakie oświetlenie wybierzemy, zależy tylko od naszego gustu.

Pamiętajmy o kwestii bezpieczeństwa

Wybierając lampy łazienkowe trzeba brać pod uwagę informacje udostępniane przez producenta o tym, czy lampy są odporne na podwyższoną wilgotność powietrza w pomieszczeniu. Tylko wtedy będzie można zamontować w łazience lampy nad lustro i inne oświetlenie, a potem bezpiecznie z nich korzystać.
Sprawdź polecane: lampa nad lustro