Wypożyczenie auta za granicą: z pośrednikiem, czy bez pośrednika?


Warto przeczytać poniższe porady, jeśli chcemy wypożyczyć samochód podczas naszych zagranicznych wakacji. Po pierwsze, koniecznie trzeba zdecydować na początku, czy będziemy korzystali z pośrednika, czy też szukamy wypożyczalni samochodów na własną rękę.

Oczywiście druga wersja jest o wiele bardziej tania. Jednakże omijając pośrednika mamy pewność, że rozmawiamy już z samym podmiotem, który fizycznie posiada pojazdy i nie zobowiązuje się do czegoś bez pokrycia. Każda tania wypożyczalnia samochodów poznań bierze odpowiedzialność za to, co jej pracownicy piszą na przykład w mailach. Dlatego zdecydowanie lepiej jest umawiać się na rent a car poznań z wypożyczalnią, jeśli chcemy zminimalizować ryzyko zastania oszukanym do zera. Wszystko dlatego, że pośrednicy często są jednoosobowymi firmami, które tak szybko jak zaczynają, tak szybko kończą swoja działalności zostawiając swoich klientów na lodzie w szczycie sezonu wakacyjnego.

Z drugiej jednak strony pośrednik działa w taki sposób, aby zaoferować nam jak najniższą cenę za wynajem samochodu i żadna wypożyczalnia samochodów poznań czasami nie zaoferuje nam tak dobrych warunków jak właśnie pośrednik.